Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Noví přírůstkové do naší početné zvířecí rodiny. Kastorexové mne zaujali už dávno, jen nebylo snadné je sehnat. Když už tak to byl velký kastorex ale toho jsem nechtěla.

Podařilo se mi sehnat mladého samečka s PP už i výstavně ohodnoceného, další výstavy ale neplánuju. A samičku bez PP, je moc hezká, takový malinký plyšáček. Tak se těším, až vyrostou a na jaře budou mít miminka :-)

Něco málo k plemeni: Je to králík se zvláštní krátkou srstí. Chlupy mají kolmé postavení ke kůži, u ostatních králíků je šikmé, příjdou mi jako morčátka teddíci, ale v semišově hladkém kožíšku. Rexovitá srst je velmi hustá a pružná. Pesíky podstadu převyšují cca o 1mm, nejsou zvlněné ani zkadeřené. Svým vzhledem připomíná tato zvláštní srst samet. Barva je červenohnědá, podobná barvě kaštanu. Černé konečky pesíků tvoří na srsti zvláštní tmavý nádech. Oční obruby a skráně jsou světlejší. Uši tmavě rámovány. Vnitřní strany nohou, bříško a spodní strana ocásku jsou bílé. Barva očí tmavěhnědá, drápky jsou tmavé. (www.kralici.cz)

Jasper 
  * 25.5.2011

 

Zakrslý kastorex

Matka: doplním
Otec: doplním
 
Vrhy: zatím roste, teoreticky je možné i zapůjčení ke krytí
Poznámka: s PP, výstavně ohodnocen 93 body, moc hodný vymazlený sameček
 
Boo 
  * 25.7.2011
 

Zakrslý kastorex

Matka: doplním
Otec: doplním
 
Vrhy: zatm roste
Poznámka: moc hodná vymazlená samička

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist