Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

NOVINKY :

TENTO WEB JIŽ NENÍ AKTUALIZOVÁN, MÁME NOVÝ KLIK TADY---

1.1. 2012

Úspěšný nový rok přeje ChS Markasimo


28.12. 2011

Mezi svátky, při volnu jsem stihla co jsem chtěla, vyrobit nový kotec, má 4 patra pro cca 8 morčátek, ještě mi teda chybí dodělat dvoje dvířka, ty zatím nemám.

Mimina z vrhu B2 se rozutekla do nových domovů. Zatím krom králíčků na jaro nic neplánujeme.

24.12. 2011

Umřela Celestýna :-(, z ničeho nic, prostě na Štědrý den...


22.11. 2011

Basirka (malá samička teď z posledního vrhu B) musela být uspána, protože by stejně umřela, achjo :-(

21.11. 2011

Tak jsme v pátek 18.11.2011 rodily, byla to teda hrůza, ještě že Bora počkala na mě, jak příjdu z práce ;-) pomáhala jsem jí rozbalovat, dvě miminka bez mé pomoci by to asi nepřežila. Navíc nejhorší na tom všem bylo, že jedno miminko mělo střívko z bříška ven, ani se mi o tom nechce psát :-( bylo to vadou někde ve vývoji, už když jsem ho vybalovala, tak jsem viděla pytlík u pupíku, říkám si, jo to bude kýla, to zvládneme s vetkou dát do kupy, jenže po bližším prohlédnutí, hrůza děs pytlík střev, dál už bez komentáře :-( Miminko umřelo v sobotu odpoledne. Zbylých mimin je 4, dvě holky a dva kluci, mají se čile k světu. K prodeji budou asi všichni.

Naši noví příživníčci :-)

14.11. 2011

Přidáni do sekce US teddy Zachariel a Yale a přefoceni králíčci v krásném zimním kožíku.

13.11. 2011

Kotce hotové :-) Jinak Bora zatím ne a ne porodit, je hrozně široká, to zase bude asi početné nedělení.

Na Vánoční volno plánuju výrobu dalších. Dovezena také zimní zásobička sena a že toho je, to budeme mít asi až do konce jara.

2.11. 2011

O prodlouženém víkendu bylo co dělat, nové kotce mám skoro hotové, chybí už jen pár věcí dokončit a na dna dát lino A březí Bora se může stěhovat :-) Docela mě to baví, takže v plánu budou asi další boudičky :-) Abych do nich měla koho dávat hehe :-)

Docela nepříjemnými obyvateli akvárií, ne všech naštěstí, jsou ploštěnky, neštvali mě tolik, dokud mi nezabili chovné ampulárky s tmavou nohou, tři :-(. Zbyla jen jedna s bobinem na noze, dala jsem ji do jiného akvária, snad se zotaví. Proti ploštěnkám začnu prvně pastma, pokud to nepomůže, tak nejvíc napadené akvárium znovuzaložím, chemii používat nechci. Několik platek porodilo mimča, něco málo se mi podařilo zachránit před sežráním, jsou odloveny ve školce :-)

 


21.10. 2011

Na přicházející víkend plánuju preventivní odvšivování a ochranu proti svrabu - škraboškám* všech morčátek, to zase bude makačka :-) a dodělávání nových kotců, pak samozřejmě přidám fotky, aby jste viděli jak jsem šikovná :-)

18.10. 2011

Dnes byli poprvé očkovaní králíčci, taky odparazitovaní, bobečky dány na rozbor kvůli kokcidióze, neznamená, že když někdo napíše, přeléčen proti ,,kokce,, že to je tak určitě doopravdy... Bora a Qvěták mají plíseň, tak jsou na léčbě Biopiroxem, docela štípačka, ale musíme vydržet :-(

Musím odlovit platky ze ,,školky,, už jsou dost velké a dát je do normálního akva ke svým druhům, už rozhodně nehrozí sežrání.

Morčouny už pomalu začínám zazimovávat (teda já, naši kluci doma, potřebuju zdvojit dveře polykarbonátovou výplní + okna) taky si vlastnoručně vyrábím další bydleníčko pro morčíky, ne že bychom měli málo, ale mě to prostě baví stloukat kotce, za sololitové desky děkuji M*

Máme i nové seno, asi nejlepší co se mi zatím kdy podařilo sehnat. Malé hranaté balíky za pár kaček kvalitního sena, je to znát i na konzumentech, žerou jak na běžícím páse, budeme brzy muset naskladnit na zimu neb nám toto nevyjde :-)

Taky jsem musela jednu várku hoblin odvrzat na Happy Horse, no po Allspanech je to hnus teda a toho prachu, už se těším až budu mít zase Allspany.

10.10. 2011

Návrat z dovolené, práce nad hlavu, doplněno pár NOVINEK. Máme dva nové zvířecí přírůstky, viz. sekce Zakrslý kastorex ;-) Akvaristická burza byla jako vždy fajn, padlo peněz, přivezeno nějaké nové vodní zvířectvo, teda většinou doplněny jen stavy, až na platu modrou :-)) Uvidíme zda se podaří namnožit, nové ampulárie taky vyrostly už do dospělé velikosti.

Podařilo se nám získat sušené petrželové stonky - luxusní záležitost, morčíkům to moc chutná, je to zdravá záležitost, ovšem s mírou... Zkusila jsem i koupit pelety, ty voní až smrdí jako peprmint, ty morčinám samozřejmě moc nejedou, není nad přírodní... Suším listí z maliníku a kopřivy, tak se snad zavděčím.

 


31.8. 2011

Dnes ráno do nového domova odcestovala už poslední volná morčinka z vrhu Z, Zarra, také do společnosti druhé samičky. Další mimča jinak zatím moc neplánujeme, chtěla bych snad ještě letos nějaká míma od Qvětáka a Bory, ale Qvětošovi se nějak moc nechce, tak uvidíme časem.

30.8. 2011

Zoeeynka odcestovala do nového domova dělat společnost genové skiničce k Hance, určitě se bude mít dobře :-)

Odlovila jsem malé ampulárky do odchovny, čím jsou větší tím víc škody nadělají v okrasným akvárku v takovým počtu. Tak jsou zvlášť v odchovničce cca 30l, 24.9.2011 pofrčí na akvaristickou burzu do Brna, snad se jich někdo ujme. A budeme mít nové šnečky ampulárky s tmavýma nohama, už se na ně těším :)

Jo a abych nezapomněla, všichnííííí přijďte, jste srdečně zváni:

11.8. 2011

Fergasonek odcestoval na krytí do ChS Medillina, aspoň má nějakou zábavu, doma se jen vááálí :-) a přeju pěkná a zdravá miminka.

Kompost zavalen přebytkama rostlin z akvárií, hned všechna prokoukla. Fotky, jooo, ty budou no, někdy :)

10.8. 2011

Tak pár novinek, část miminek se rozutekla do nových domovů, přejeme jim hodné páníčky ;-) Nové vrhy zatím nečekáme, ani výhledově. Herry i Qvěták nějak stávkují. A jedna hrozně smutná zpráva, se Spikem jsme se přes dva měsíce trápili s údajným zápalem plic, ATB vůbec nezabírala. Tak jsme v beznaději šli na fakultu do Brna, další verzí byl zánět mozkových blan, tekla mu krev i z nosu, s tím si nevěděli rady ani tu. A pak se silně horšil, ptali se mne, jestli ho mohou uspat, co jsem mohla jiného dělat :-( Další vyšetření prokázalo nádor v nose, takže by chudáček stejně umřel a proto nezabírala ani ta atb, tak snad se má v morčecím nebi už krásně, budeme vzpomínat.


13.7. 2011

Miminka porodila 10.7. Vanilka, která bydlí u kamarádky Katky, čtyřčátka, jedno bylo veliké, tak nepřežilo, nejspíš se zadusilo v porodních cestách, tři zbylí se mají čile k světu, vypadá to na dvě holčičky a kluka :-)

8.7. 2011

Doplněno pár fotek do krmení a výměna fotky Bereniky za lepší :-)

6.7. 2011

Další špatná zpráva, potratila Meggie, takže ji stahuju z plánů a už mimina plánovat na ní nebudu, jinak je v pořádku.

1.7. 2011

Dnes se nám narodila miminka, paterčátka od Ley, všichni jsou zdraví a krásní, krom čokoládového samečka budou všichni k prodeji.

Špatná zpráva, na akutní průjem umřela Charmee :-(


14.6. 2011

Doplněny do sekcehladkých morčat Charmee a Quinty, omylem jsem je smázla, tak jsou tam znova a s aktuální fotkou :-). Odchovy taky aktualizovány.

6.6. 2011

Několik nových plánovaných odchovů, Lea je březí, mimča čekáme kolem 29.6. :)


13.5. 2011

Včera a dnes se několik morčíků rozuteklo do nových domovů (holčičky Yamiletka a Yarinka po vyléčení plísně) snad se budou mít všichni dobře.

Vykvetl mi anubias, jsem na sebe opravdu hrdááá :)))

 

5.5. 2011

Máme k prodeji krevetky neocaridina palmata var. Green, jsou nenáročné, vhodné pro začátečníky. Na tmavém podkladu se vybarvují hezky do zelena - hlavně dospělé samice. Kdo ny měl zájem, ozvěte se. Nabízím i akvarijní rostlinku Valisnerii...

3.5. 2011

Návštěvou akvaristické burzy v Brně v Dělnickém domě, jako obvykle, mi domů přibyla další tři akvária, pro chov krevetek plánuju, zatím jsem založila jedno, bez dna, jen rostliny, aby se mi dobře a lehce odkalovalo, uvidím jak se tam krevetím druhům (caridina tiger, simoni a babaulti) bude dařit, zatím žádná nechcípla :-)

Také jsem se rozhodla, že si konečně po mnoha letech snění, pořídím ještěrku - Chameleonka, ale zatím to tedy není stoprocentní :))

2.5. 2011

Pár novinek, ale docela nepříjemných, miminka z vrhu Y oplesnivěla jako čert, tak se trápíme s léčením, ale už jsme za nejhorším, padly tři mastičky Lamisilu a už jen doléčujeme, nové boláky se netvoří... Bora měla opět říji, takže asi bude problém v Herrym, říji mám poznačenou a do případné příští uvidím - rozmyslím se jestli ji nešoupnu ke Qvětákovi na skořicový miminka, jako byl vrh V.


20.4. 2011

Morčáčci se už pomalu rozcházejí do nových domovů, snad se budou mít dobře ;-) Bora co teoreticky měla být březí s Herrym a rodit 24.4. nebude pravda, asi před týdnem jsem byla svědkem říje, takže si dávají hooodně na čas...

7.4. 2011

Mimča od Dory krásně rostou, jsou to malé kyselinky a divočáci, na část z nich už čekají noví páníčci, ale asi u mamky zůstanou tak o týden déle, přece jen šesterčátka na dva cecíčky - rostou pomaleji i když nestejnoměrně, Yamiletka je největší :-).

Bora se teda zatím netváří že by byla březí, je pořád štíhlounká a to by teoreticky měla rodit 24.4., myslím, že z toho nic nebude, nevím teda jestli je někde problém, oba morčouni jsou už rodičové, tak třeba si fakt jen dávaj na čas a nechávaj mimča až bude tepleji :-)). Dál mám k prodeji nějaké přebytky odchovaných krevetek - modrých a zelených.


22.3. 2011

Miminečka se mají čile k světu, krom morčinky mi rodilo i pár rybiček :) - samička platy modré, odrostlí puberťáci šikanovali své mladší brášky, tak co šlo jsem přelovila do druhého akva, kde jsou sami s krevetkami (ty jim neubližují), tak snad něco vydrží (16 se mi jich podařilo ,,ulovit,,), rodila také samička platy nevím jaká to je barevná varianta (má žluto bělavé tělo), ale to se mi podařilo zachránit jen dva potěry :-(, její spolubydlící - druhá samička se taky brzy chystá, jsou ji skrz světlé bříško vidět očička mláďat, tak snad to neprošvihnu a nějaké mimčo od kanibalců rodičů zachráním.

18.3. 2011

Tak miminka jsou na světě přesně podle plánů :-) Dora i 6 ,,potěrů,, je v pořádku - 2 holčičky, 4 kluci.

16.3. 2011

Přidáno několik foteček morčínků na bílém pozadí ve všech třech sekcích.

Dora je jako balóóóón, už ani neběhá jen polehává, baští hlavně seno a napáječkou u tlamky :) ostatní strava (zelenina ovoce jakože nééé, ale tváří se že by si něco dala, přitom je zásobená, tak nevím, asi má chutě na něco neobvyklého :-))

Předběžné rezervace nepřijímám na žádné plánované vrhy, protože se většinou stejně nenarodí Váš vysněný (beztak to přináší smůlu ;-)), ale prdíčkové asi budou všichni k prodeji...


24.2. 2011

Přidáno pár novinek do sekce Ostatní zvířátka, Ze života... Přidán také jeden plánovaný vrh - Bora v době říje k Herrymu, uvidíme zda se zadařilo.

16.2. 2011

Včera do nového domova ke Světlaně odjeli tři morčátka - Sarah, Pucci a Xanthe, možná do nového domova do ChS Princes odcestuje US Teddička čokoládová Megiie, ale ještě nevím no...

Do plánovaných odchovů přidán jeden pár.


13.1. 2011

Včera odjela do nového domova Tequilla, do chovu a na mazlíčka do ChS Od Terinky, doufám, že se bude mít dobře :-)

9.1. 2011

S abscesem u Abey je relativně dobojováno - jsme po operaci, jizva cca 8cm, holčička baští a je v pohodě, není na ní krom vyholeného boku a jizvy znát, že by ji něco trápilo. Moc musím poděkovat paní doktorce Vrškové za skvělou práci ;-)

Pár změn u prodeje - několik morčátek, pro které nemám řádné využití v chovu jsou nabídnuty v prodeji. Taky bych chtěl upozornit na změnu, že předběžné rezervace na morčátka z plánovaných odchovů neberu, mimča co budou k prodeji se objeví v dané sekci.


27.12. 2010

Spousta miminek se rozutekla do nových domovů, zbývají mi mimča z vrhu X, nějak hůř rostou, zůstanou u mamky déle, pár změn v plánovaných odchovech. Máme absces u Abey velký jako kráva :-(, nevšimla jsem si ho, neboť ji věšinou nechytám - bydlí v mega výběhu, jen při stříhání drápků a preventivní měsíční aplikaci odvšivovače - Advocatu, takže se budeme trápit s léčbou, snad to zvládneme...

Pár změn v plánovaných odchovech.

 Z Brněnské akvaristické burzy, která se konala 18.12.2010 dovezeno spoustu nových rostlinek druhu Kryptokoryny a dvě nové barevné formy Plat (Mickey mouse asi a modré), u modrých plat bojuju s krupičkou :-(

 

 
24.12. 2010

Veselé Vánoce přeje ChS Markasimo

 
8.12. 2010

V sobotu odjel do nového domova Vespinek ke Světlaně, bude plnit úlohu mazlíčka a chovného samečka, doufám, že se bude mít skvěle ;-)

V úterý se vrátil z kratí po dlouhééé době Fergasonek, jestli si nás domácí pamatuje, to nevím, vzhledem k tomu že je takový hodný Valentýnek a všude se chová jako doma. Jsem hrdá na jeho miminka v ChS Caramba :-)


24.11. 2010

Doplněná jména miminkům X, doplnila jsem i do plánovaných odchovů odrostlé holky - které si měla vzít ChS Galaxie morčat, tak nakonec je brát asi bude, ale radši to tam ještě nechám, kdyby náhodou zůstaly doma ;-)

22.11. 2010

Máme miminkáááá, přesně podle plánu :-). Včera 21.11.2010 porodila Carice z Holandska svůj první vrh u nás - čtyřčátka, všichni se mají čile k světu, bez problémů, mamča taky v pohodě. Jsou to dva chlapečci - jeden po taťkovi - černý magpie a druhý bílý tmavooký a dvě holčičky - jedna po mamce čoko magpie a druhá bílá tmavooká :-). A to je tak asi pro letošek všechno, další mimča plánujeme od jara, možná pokud nějaká samička z plánovaných bude mít říji, tak ji na skok šupnu k samci, ale nechci je na zimu dělit od skupiny, takže uvidíme.

16.11. 2010

Včera odcestovala do nového domova malá holčička z vrhu V Vea, bydlela přes víkend v Brně, v pondělí ráno cestovala do Ostravy a tam si pro ní přijela nová majitelka Míša z Frýdku Místku

Carice se kulati a kulatí, vypadá to asi na čtyřčátka - musím se zeptat bratra - vždy odhadl laickým okem správně :-))), tak jsem zvědavá kdy ukáže ty své poklady

5.11. 2010

Dnes odjel do nového domova Vallynek, do Prahy k Petře na mazlíčka a parťáka k morčecím holčičkám, snad se bude mít prcek co nejlépe :-)

Carice se kulatí a kulatí, ale dle pohybů miminek se zdá že nezabřezla při říji, jterou mám zaznačenou, ale až při té další - uvidíme, miminka čekám od 21.11. a když ne okolo tohoto data, tak za cca 16dní. Onemocněl Webster - kožní problémy - Carice ho hryzla do zadku a chudáčkovi se tam asi dostala infekce, tak léčíme mastičkou, zatím se ale viditelně nelepší - ani nehorší


26.10. 2010

Včera v odpoledních hodinách Keira konečně porodila miminkááá, jsou to dvojčátka, sameček a samička skořicové aguti, celá mamka, všichni jsou v pořádku, maminka se pečlivě stará, předpokládám, že porostou jako z vody, už teď jsou velicí - bříško odpovídalo počtu čtyřčátek :-)

Vally, nejmenší chlapeček z vrhu už od mala s na něj čert zasedl se jako první dočká nové milující paničky, přijede si pro něj až z Prahy :-)

Provedeno několik změn webu, ti co sledují pravidelně určitě poznali (barva, logo), doplněny poznámky k morčíkům. Fotky včerejší nadílky vyfotím ve čtvrtek. Letos čekáme ještě poslední mimča od mladé holanďanky Carice, jsem na ně moc moc zvědavá.

Promazáno několik odkazů na chovatelské stanice, na co je mít, když ruší chov...

Pomalu ale jistě doplňuji fotky k vodním živočichům, něco málo k doplnění mám ve foťáku (tam je jim dobře... :-))

 
5.10. 2010
Jedno - nejmenší miminko z odchovu V mělo absces na tvářičce :-(, dostali jsme ATB na předléčení před zákrokem, v té době jsem onemocněla, takže jsme zákrok odkládali a odkládali, až nakonec nebylo nic třeba, mimouškovi se bolístka vyhojila (pravidelně jsem vymačkávala hnis) a nebylo potřeba ho řezat, což mi spadl velký kámen ze srdce!!!
Akvaristická burza se velmi vyvedla, ostatně jako vždycky, lidí se sešlo spoooousty, ale i přesto jsem koupila co jsem měla v plánu... Další akvaristická burza se bude konat 18.12.2010, jste Srdečně zváni.

17.9. 2010

Do nového domova odjela spousta morčátek - Uphire, Uria, Rover, Ribelle a Gerry k Lence aaaaž do Prahy :-). Docela bojujeme s mrňouskem z posledního vrhu V, malilinkatý sameček a navíc se mu na té jeho pidi tvářičce udělalo ,,cosi,, (boule??), tak musíme počkat až povyroste, jestli povyroste a začít to řešit.

 
12.9. 2010
Udělali jsme si pěkný výlet na výstavu v Prostějově. K vidění tam byli krom morčat, výstava králíků a holubů, malá expozice drůbeže. Vezla jsem k registraci Qvětáka z G.M., samozřejmě prošel, tak konečně standartním mímům po něm můžu vystavovat průkazy původu místo výpisu...
Dále jsme na výstavu vezli několik morčátek z jiných ChS k registraci, převážně ale neúspěšně... :-/
Máme dočasně nový morčecí přírůstek - Hyla Magnum z ChS Od Zuzky, chudina vypadá jak oškubaná slepice a žere, jak kdyby..... ale rozhodně se spraví, řekla bych že i dřív než pocestuje do nového domova k Libušce.
Holanďánkům přišly rodokmeny, tak jsem zjistila že Carice je narozena v březnu 2010, tak hned pošupajdila k Websterovi, abychom miminka stihli ještě před zimou a nestresovali se, abychom to do příštího března stihli, váhu i stavbu má dobrou, tak se těšíme na míma :-)
A teď to nejhlavnější překvapení :-))) v sobotu 11.9.2010 porodila Bora z G.M. sedmerčátka (čekala jsem, že miminek bude hodně podle velikosti bříška, ale 7 jsem nečekala :-))), 2 ale nepřežila... Porodila odpoledne, porod jsem bohužel nezastihla, jedno miminko bylo veliké hlavičku mělo vybalenou, asi se udusilo v porodních cestách a druhé miminko nebylo ani vybalené, velikostně normální, asi Borenka už neměla sílu :-(, i když lepší 5 než 7 - kvůli mlíčku, ale nejlepší jsou dvojčátka :-) Zatím se bobečci mají všichni čile k světu, Boře podstrojuju jen to nejlepší, tak snad to utáhne v pohodě. Miminka vypadají na dva chlapečky skořicová aguti s bílou a tři holčičky skořicové aguti, jedna nemá vybarvenou zadní pacičku.
 
 
1.9. 2010
Bora je širší než delší a to má necelých 14dní do porodu, jsem teda moc zvědavá na miminka - teddíčky malinké :-). Musím se zeptat bratra, kolik Bude mít Bora miminek, vždycky to tipne dobře :-).
Včera konečně dorazila nová posila do chovu z Holandska, US Teddy samec černý magpie a dvě holčičky US Teddy čokoládová magpie a druhá bílá s čokoládovou s vlohou pro magpie?, uvidíme co nám píšou v rodokmenu až přijde poštou... Jedna ze samiček už odchvala první vrh u chovatelky, miminka se samcem, který je taky můj a vypadala moc pěkně - strakatě :-))). První vrhy u nás od obou slečen plánuju kolem jara.
Moc moc děkuji za dovoz morčátek Libušce a Jirkovi :-)

 
27.8. 2010
!!!Srdečné pozvání na akvaristickou burzu, která se bude konat 2.10.2010!!!
 
 
19.8. 2010
Včera jsem zjistila, že Bora je březí, takže teda se povedlo zabřeznout toho 6.7.2010 jak byla s Qvětošek jen na chvíli při říji, miminka očekáváme od 12.9.2010, už začínájí pěkně kopat :-).
Většina morčíků už má svého nového majitele, poputují do Prahy, až dospějí i mimča z vrhu U. Do nového domova nejspíš odjede i Gery Markasimo, který chudák byl odřeknut chovatelkou z ChS Anamsunamon v den vyzvednutí (kdy u nás navíc byl jeden zájemce pro jeho brášku a byl ochoten vzít i Geryho), tak jsem ho potom stáhla prodeje, protože byl už starší a myslela jsem, že nám zůstane, po roce najde nový domov :-))
 
 
18.8. 2010
Brzy, brzy budeme mít nové posily do chovu z Holandskááááá :-)), ze zdravotních důvodů přecházíme na kvalitní suché krmivo od Versele Laga, přece jen, náklady na krmivo jsou menší, než případné náklady na léčení močových kamenů, takže nechci riskovat...
 
 
11.8. 2010
Včera dostal Qvěták dvě samičky - konečně jsem se dokopala k tomu dát je dohromady - předělením kusu bydlení celé skupiny holek, aby na sebe viděly a neodvykly si, dostal Keiru a Boru, Bora už sice u něj byla asi před měsícem, ale zatím se vůbec nezná březí, případně vím den krytí, že to můžu hlídat, kdyby přece jen porodila, tak aby se nestalo, že ji Qvěták znova nakryje...
 
 
9.8. 2010
Po delší odmlce mám konečně čas na doplnění novinek, Adrianka porodila o dva dny později než se předpokládalo - 3.8.2010, krásná čtyřčátka, jsou všichni v pořádku, překvapila nás magpíčátka a taky že jsou to holčičky, na které nemíváme zrovna moc štěstí :-)) -> holčičky kuní a lila magpie, holčička bílá červenooká, strukturu srsti má jako genový skinník, ale nevím kde se vzal, protože otec nemá genové skinny ani skinny v rodokmenu, má jen RG i když mamka je celá ,,proskinníkovaná", tak nevím zda je možné aby se z toho spojení narodilo genové skiňátko... a poslední miminko - chlapeček, klasika bílý tmavooký s pigmentem :-))
Další vrhy co plánujeme budou od dvou teddiček, jedna (Bora) už byla v den krytí u samečka (Qvětáka), ale zatím se netváří březí a u druhé (Keiry) čekám na říji, v nejhorším případě ji přidám Qvětošovi na delší dobu, i když se mi ji nechce trhat ze skupiny holek... Uvidíme ještě
 
Také jsme úspěšně vyléčili dva záněty močového měchýře, u Coco a malé odchovankyně z vrhu S Sarah, za výbornou péči děkujeme paní doktorce Vrškové ;-)
 
 
A malá Teguilla vypadá spíš na skořicovou aguti než na stříbrnou
 
Taky špatná zpráva z krevetího světa - vyhynul mi po letních vedrech do posledního jedince druh krevetky caridina black crystal a zbyl poslední kousek caridiny tiger :-(((((, možná tyto dva druhy doplním na podzimní akvaristické burze v Brně, rozhodně tam plánuji koupit nové druhy zajímavých (a taky pěkně drahých:-((() plžů, těm se u nás daří, i se množí, ale nevím co je to za druh :-))
 

 
23.7. 2010
Včera také odcestoval do ChS Caramba na krytí holek Fergason, tak snad bude spokojený on, morčecí holky i paní Vršková :-))), docela je nám po něm ale smutno :-/
 
22.7. 2010
Coco má zánět močáku, bereme antibiotika a léky proti bolesti, tak dloufám, že bude holčička v pořádku.
Do nového domova odjeli chlapečci Ralf a Sam k paní Bednářové, plnit úlohu mazlíčků Do chovu nám přibude nová posila z Holandska, ale nebudu předbíhat, pochlubím se až budou tady (koncem srpna) :-)
 
   19.7. 2010
Rody včera odjel do nového domova, všechna miminka z vrhu S jsou zamluvená a taky najde nový domov Jeden běloušek z vrhu R, pocestuje do nového domova společně se Samem
 
 14.7. 2010
Konečně porodila Celestýna, jednu velkou kuličku holčičku asi aguti stříbrná s bílou, ještě nevím, jestli poputuje do světa, nebo zůstane u nás, obě jsou v pořádku
 

28.6. 2010
Dnes si nachystala překvápko Yasmínka, nejspíš nějak těsně před půlnocí na úterek porodila tři krásná miminka (termín jsme předpokládali od 30.6.), jsou to dvě holčičky a chlapeček, v kombinacích aguti šedé, krémové a bílé, okatá, krásně kulaté hlavičky, jsou ale s výpisem předků, nestihla jsem zaregistrovat jejich otce, ale pokud budou odpovídat standardu, není problémem zaregistrovat a vystavit rodokmen oficiální (podobným způsoběm jsem to měla i u Ozzyho, měl jen výpis předků a je zaregistrován...)
Dno nového domova 30.6.2010 odcestují Artie, Natalia, Zafir (do ,,pobočky u Jakuba"), nakonec se ten termín posunuje na čas po velkých prázdninách...
 
  20.6. 2010
Tak jak Yasmínka nevypadala, že by byla březí, jsme ani moc nedoufali, tak je březí :-)), porod očekáváme od 30.6.2010 - budu doma, takže jí budu teoreticky plně k dispozici, pokud si nevybere nějakou nevhodnou hodinu ;-), ale vzhledem k tomu, že už to bude její třetí vrh a doteď všechny zvládala na jedničku, nemám o ni strach, je se spolubydlící Yrrou, ta ji vždy pomáhala... Mimča by mohla být v barvičkách agutích na čoko (skořicová, krémová? s bílou asi, nebo že by nějaké překvápko? :-)); jinak všichni ostatní jsou zdraví a výborně prosperující.
 
8.6. 2010
V 6:00 začal porod Tessy, přesně dle plánů data vypočítaného, první na svět přišlo miminko bílé po něm taky bílé, jenže bylo obrovské a nešlo Tessynce vytlačit, musela jsem jí pomoct, aby se nezadusilo, mimčo se podařilo zachránit, další přišlo na svět miminko magpie (ale se špatným rozložením barviček, převážně tmavá) velikostně bez problémů a poslední taky magpie, zase obrovské a nešlo vytlačit, musela jsem pomoct, mimčo ač vypadalo, že už bylo pozdě, ze nakonec vzpamatovalo a vypadá to že bude v pořádku, za čtvrt hoďky jsme měly odroděné a musela jsem spěchat do práce, fotky budou večer...
 
Artie Cremona se asi přestěhuje do ,,pobočky,, k Jakubovi, ale ještě nevím no...
 
7.6. 2010
Yasmína byla odstraněna z plánovaných odchovů, byla jen na skok u samce Qvětoše, při říji a zatím nevypadá že bude březí, i když říji jsem u ní taky od té doby nezpozorovala, tak uvidíme...
 

15.5. 2010
Přidány další fotky magpie, postupně fotky budu vyměňovat na sjednoceném pozadí...
 
  11.5. 2010
Přidány nové fotky teddíků a jedné hladké odchovankyně - Orchidey - skořicové aguti s bílou a zase změna designu...
 
 8.5. 2010
Tak do nových domovů se rozeběhla další miminka, zbývají nám už jen dva volní kluci. Pomohli jsme s dopravou několika morčíků z Čech k nám na Moravu z ChS Wonderful World a ChS Od Nicolette

 
    27.4. 2010
Miminka už se pomalu rozutíkávají do nových domovů, bude tu zase ,,prázno" než budou nové vrhy
 
20.4. 2010
Je třeba si pomáhat ;-), v ChS Wonderful World má Markéta ještě dvě holčičky volné - anglické crestedky, viz. Nabídka morčátek..... ráno přidáno a večer všechny holčičky zamluvené, jen se po nich zaprášilo :-)
   
 
19.4. 2010
Spousta morčátek už si našla nové páníčky, brzy poputují do nových domovů, taky jsem zatím neinformovala o novém nájemníkovi - zakrslém králíkovi, z ChS Cremona, bydlí s odrostlými samečky a nechám ho vykastrovat, protože hrozně smrdí. Morčecí kluci jsou za něj rádi, při siestě se na něj mačkají (mají z něj pelíšek) a králík je i čistí, tak aspoň něco... :-) Nakonec králičisko poputuje do nového domova, kde ho budou mít rádi.
  
  1. 4. 2009
Máme aprílová miminka doslova a do písmene, od Eleonory (magpie) a Spika (magpie), 4 celobílé kuličky :-), fotky budou o víkendu.
U Nicolase a Natalie se začíná tvořit hřebínek, takže Nataly u nás zůstane na mazlíčka a Nico je k prodeji na mazlíčka, radši né do chovu, je to ale škoda :-/. Takže změna u Nica, nepocestuje do nového domova k Daně do Polska, ale místo něj Atra Bucco z Wonderful World od Markétky ;-)

 
22.3. 2010
A dnes teda docela neplánovaně (čekala jsem později) porodila Kapučínka z Aldringenu, 4miminka, jedno mrtvé :-(, fotky obou odchovů budou přidány brzy...
 
  22.3. 2010
Tak dnes plánovaně porodila tedička Meggie Waikiki, 4 miminka, všichni v pořádku
 
 17.3. 2010
K dnešnímu ránu se konečně narodila miminka MAGPIE, náš druhý vrh v ChS po němce Babe, jsou to tři kuličky - dvě černé magpie a jedna asi čokoládová
 
 
  10.3. 2010
Přibyly nové posily do chovu - z Galaxie morčat dvě krasné Teddí holčičky a jeden sameček do chovu aguti a jedna ze samiček má předky magpie, tak možná do budoucna zkusíme
 
 
2.3. 2010
Coco porodila 3 krásná miminka, chlapečci, všichni zdraví a mají se čile k světu.
 

 
27.2. 2010
Jája, Kimi a Kasper odcestovali do nového domova, spousta samiček je březích, je na co se těšit, hlavně na mimísky s kresbičkou magpie ;-)
 
 17.2. 2010
Dnes brzy ráno porodila miminka Laskonka od Týny, jednoho teddíčka a dva hladké, fotky budou brzy... ;-), všchni jsou v pořádku
 
12.2. 2010
Dnes do nového domova odjel i Kevin
 
9.2. 2010
Jack a Kulík odjeli do nového domova plnit funkci mazlíčků ke Zdeňce
 
 7.2. 2010
Boggie Mown Hay odjel na krytí za holkama do ChS Anamsunamon a tam i už zůstane, protože ho nevyužiju (stačí mi jeho syn Fergason)
 

2.2. 2010

Přidáno pár nových fotek u prodejných morčátek


 

  19.1. 2010
Narodila se další miminka, vrh Yasmínky, 5 kuliček, vypadá to na 4 kluky a 1 holčičku, některá miminka už mají zamluvené nové páníčky i z předešlého vrhu ;-)
 
13.1. 2010
Máme miminkáááá :-) Yrra porodila dvě kuličky, vypadá to na holčičku a kluka, trikolorci (zlatá aguti s bílou a buff?), jsou moc hezoučcí, fotky budou brzy...
 
  12.1. 2010
Holčičky, Indiánka a Izabelka poputují do Hobby chovu k Jakubovi ;-)
 
  12.1. 2009
Tak, mimča se nemají kam těšit, všechny rezervace byly odřeknuty, ze (pro chovatele) známých důvodů... bez komentáře
 
  1.1.2010
*********Přejeme Vše nejlepší v Novém roce*********

 
 
  26.12. 2009
Mimča od Adrianky rostou jako z vody, všechna už mají novou rodinu jistou a moc se do ní těší ;-)
 
Také menší změny v plánech, po konzultaci se zkušenými by nebylo zdravotně dobré krýt Fergie, má hodně kulatou hlavičku a na zádičkách se jí tvoří pěšinka, miminka by mohla mít stejný problém a dýchací potíže :-/, to znamená, že mamku Fergie - Charmee už také asi krýt nebudu...
Babe je veliká a dobře stavěná, tak už putovala ke krytí za Garfem
 
  15.12. 2009
Adriana konečně porodila miminka, poněkud překvapivého vzhledu... :-). Nakonec se ukázalo, že otcem miminek je nestandartní peruánec a ne hladký aguťák, mimča zatím vypadají, že budou po taťkovi, fotky miminek dodám zítra ;-)
 
  25.11. 2009
Adrianka je nečekaně březí, se samečkem zlatá aguti, uvidíme jaká budou miminka a Garfík si na ni bude asi muset ještě nějaký ten měsíc navíc počkat, až odchová mimča a bude v kondici
 
  20.11. 2009
Zatím máme imporťáčky v karanténě, ale už mají fotky ;-)
 
  20.11. 2009
Další posily, ale z Německa z ChS Cinderella, za dopravu morčíků z Německa a ještě poslání kurýrem k nám domů moc děkujeme Markétce z Chovatelské stanice Wonderful World 
 
  14.11. 2009
1. Brněnská výstava se opravdu povedla, přibylo nám do chovu několik posil a jedna nečekaná (Adrianka z Galaxie morčat, do chovu strakáčků), i když posil jak se to vezme, Zafir z Anamsunamonu nakonec u nás zůstane pouze jako mazlík, má polodlouhou srst, kterou bych nerada tahala do hladkých magpieí
 
  3.11. 2009
Z brněnské výstavy si přivezeme posily do chovu
 
  1.11. 2009
Už se u nás zabydluje malá skinička z ChS Cremona


  29.10. 2009
Pomalu se připravujeme na naši první výstavu, bílá morčátka musejí být bílá, což není tak jednoduché...
 
 28.10. 2009
A několik morčátek k nám má zase přibýt (holčičky a chlapeček do chovu magpieí a jedna holčička do agutek) a taky plánujeme na mazlíčka zatím asi jednu holčičku skiníka :-)

 
 25.9. 2009
Několik miminek se rozuteklo do nových domovů
 
 19.9. 2009
Dnešní sobotu jsme strávili v příjemné společnosti další chovatelů na ,,Morčosraze´´se členy ZO českomoravských chovatelů v Brně, probíhala i registrace, úspěšně jsme zaregistrovali několik morčátek a přivezli jsme si novou posilu z ChS Aldringen US Teddičku Capuchinu :-)
 

 25.8. 2009
Miminka nám krásně rostou, některá půjdou i do nových domovů, některá zůstanou doma do chovu a na výstavy
 
23.8. 2009
Quinty porodila 3 krásná miminka, holčičky
 
   11.8. 2009
Quinty by měla rodit 23.8., uvidíme :-)
 

5.8. 2009

El porodila 4 miminka, jedno obrovské se nejspíš udusilo, 3 zbylá se mají čile k světu, jsou to kluci 

2.8. 2009

Eleonora by měla rodit podle výpočtů a přesně známého dne krytí ve středu 5.8., tak uvidíme :-)

 1.8. 2009
Samička Charmee nám dnes porodila krásná miminka, 4 - dvě se asi udusila při porodu, byla úplně obrovská

 

24.7. 2009

Samičky El a Charmee jsou březí, miminka očekáváme během 14ti dní


 

 12.6. 2009

Poslední kluci našli svůj domov, momentálně nejsou žádná morčátka na prodej až asi na konci července


 

29.5. 2009

Ještě pořád několik vymazlených kluků hledá nové páníčky


 

 14.4. 2009
Pomalu se nám miminka rozchází do nových domovů

 
 
7.3. 2009
Yrra porodila 4 chlapečky, moc krásná miminka :-)
 
2.3. 2009
Yasmine porodila 4 miminka, rodila okolo 18. hodiny, takže jsem ji zastihla, vše probíhalo bez problémů, miminka se mají k světu.
 
1.3. 2009
Coco porodila 4 miminka, 1 mrtvé, jinak všichni v pořádku.

 

 24.2. 2009
Další nadílka od Bereniky, miminka jsou 4, jeden tedíček, dva crestedi černí taníci a jeden hladký černý tan.
 
 23.2. 2009 
Narozena první miminka od Emilli, skořicová aguti s bílou a světlá stříbrná aguti s bílou, miminek se narodilo 6, ale přežila jen tato dvě.
 
  18. 2. 2009
Všechny samičky jsou březí, jako první vrh očekávám od Emilli, je už širší než delší, snad každým dnem.
 

 
 

 

 
 

 

 

TOPlist